Chalupy ABJ Kraličák Hynčice pod Sušinou


Soubor chalup ABJ Kraličák  (Alenka, Boženka, Jarmilka) se nachází v horní části Hynčic pod Sušinou (780 m.n.m.), z každé chalupy je tak jedinečný výhled do okolní přírody. Svou polohou nabízí velké možnosti celoročního volnočasového vyžití. Chalupy jsou umístěny přímo u sjezdovek lyžařského střediska Kraličák a dále v srdci běžkařských, turistických a cykloturistických tras a také v blízkosti rybníku Úžas vhodného i ke koupání. 

Nabízíme ubytování ve třech nově postavených samostatných chalupách původního vesnického charakteru s vybavením korespondujícím s požadavky moderní doby (Jarmilka od zimní sezóny 2018-2019), každá s částí pozemku vytvářejícím vlastní soukromí. Ubytování je připraveno jak pro rodiny s dětmi, tak pro individuální skupiny osob. Max. kapacita chalupy Alenky a Boženky je 10 osob, Jarmilky 11 osob. V každé chalupě je umístěna dětská postýlka.

V našem areálu se dále nachází Stodola ABJ (od zimní sezóny 2021), která mimo ubytování ve dvou apartmánech nabízí relaxační aktivity - wellness - privátní finskou saunu, privátní parní saunu s esencí a privátní vířivku - více na https://www.stodola-kralicak.cz/uvod/ pouze pro hosty chalup a apartmánů. Dalším zázemím je kolárna u vjezdu do areálu (od jarní sezóny 2023).

Popis chalup: Každá jednotlivá chalupa je v přízemí pojata jako jeden velký společný prostor typický pro venkovské bydlení. Za hlavním vstupem se nachází zádveří přistavěné k obdélníkovému půdorysu chalupy, které umožňuje uložení lyží, lyžařských bot, saní, bobů, kočárků apod. Ze zádveří je vstup do chodby s dalšími odkládacími prvky a se vstupem do koupelny a na WC. Chodba pokračuje otevřeným přístupem do světnice s pravými kachlovými kamny s pečící troubou. Kamna byla postavena místním špičkovým kamnářem z Hanušovic a každá jsou originálem. Zde si můžete upéct např. svůj domácí chléb nebo pravé „Honzovy buchty“. Ve světnici je dále umístěn kuchyňský kout s praktickou kuchyňskou linkou, velký dřevěný stůl s 10-ti židlemi (12-ti Jarmilka) a odpočinková zóna. Krásné výhledy z oken chalupy na okolní louky a svahy hor doplňuje uklidňující pohled na dřevěný selský strop vytvořený místními tesaři. Dřevěným schodištěm je přístup do podkroví. Alenka a Boženka má v podkroví dva dvoulůžkové, dva třílůžkové pokoje a WC s umývátkem. Jarmilka má v podkroví jeden dvoulůžkový pokoj, tři třílůžkové pokoje a WC s umývátkem.

V každé chalupě je kuchyňská linka s dotykovou sklokeramickou deskou, el. horkovzdušnou troubou s grilem, keramickým dřezem, myčkou na nádobí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, topinkovačem, dvěma lednicemi s mrazícím boxem a běžným nádobím: talíře, příbory, nože, hrnky, hrnečky, sklenice, skleničky, misky, mísy, hrnce, pánve, prkénka, vál na přípravu těsta, dva pekáče, dva pečící plechy a další drobné vybavení.

LCD televize (vstup USB, SCART, ANT, WIFI) ve světnici a ve dvou pokojích.

Postele s peřinami, odkládací prostory, dětská postýlka s matrací a krycí podložkou (bez dalšího vybavení - peřiny, povlečení).

Sociální zařízení: přízemí - koupelna se sprchovým koutem a dvojumyvadlem, samostatné WC s umývátkem, v podkroví - WC s umývátkem přístupné z chodby.

U každé chalupy je umístěno posezení a zahradní krb na dřevěné uhlí / brikety (k dispozici rošt, komínek na roztopení uhlí/briket, jehla pro grilování kuřete na ruční otáčení). Pro letní sezónu jsou v každé chalupě připravena k venkovnímu použití dvě zahradní dřevěná lehátka s polstry a rozkládací zahradní dřevěný nábytek (stolek + 2 židle na Alence a Božence, stůl a 4 židle na Jarmilce).

U chalup jsou pro děti k využití dvě průlezky se skluzavkou.

Vytápění: Chalupy jsou primárně vytápěny elektro kotlem s radiátory, otopnými žebříky a podlahovým topením v zádveří, v chodbě, na WC a v koupelně v přízemí a v části kuchyňského koutu. Sekundární vytápění je kachlovými kamny na dřevo a dřevěné brikety. Kachlovými kamny lze vytopit celou chalupu.  Dřevo pro týdenní spotřebu je uskladněno v dřevěné bedně před chalupou. Spotřeba el. energie je vyúčtována samostatně dle naměřené spotřeby zápočtem ze složené kauce.

Doprava, parkování: Parkování je možné u každé chalupy (dvě vozidla) nebo v zimním období při silné sněhové pokrývce na soukromém parkovišti přímo u hlavní cesty. Vlakovou dopravu je možno využít ze stanice Hanušovice směr Staré Město, zastávka Chrastice, která je vzdálena od Hynčic pod Sušinou 5 km. Pro bezproblémový příjezd v zimním období doporučujeme s sebou SNĚHOVÉ ŘETĚZY.

Stravování:

  • 0 m možnost vaření přímo v chalupách
  • 150 m hospůdka U vleku.
  • 500 m restaurace v horské chatě Spartak
  • 550 m bufet v Bike centru Kolovna
  • 900 m restaurace v Hotelu Sněženka
  • 3 km restaurace ve Stříbrnicích
  • 4 km restaurace na Návrší
  • 6 km restaurace ve Starém Městě pod Sněžníkem

Ubytovací a provozní řád (ke stažení v PDF)